تبلیغات
وبلاگ لژیون امیر حسین متحملیان - سخنان بیداری (مهندس دژاکام)
 
وبلاگ لژیون امیر حسین متحملیان
چهارشنبه 21 مرداد 1394 :: نویسنده : یعقوب کریمی

خیلی چیزها در انسان‌ها مشترک است مثل تلخی این خاصیت در همه انسان‌ها مشترک است، ما انسان‌ها رنگ زرد را زرد می‌بینیم این‌ها حس مشترک است یا بوها مثل بوی گلاب، حتی می‌تواند حس‌های مشترک ما با حیوانات هم باشد تمام انسان‌ها حس درد را دارند حیوانات هم می‌تواند حس درد را داشته باشند اگر یک سوزنی به اسب بزنی احساس درد را دارند، بعضی از انسان‌ها یک حس‌های مشترکی باهم دارند یعنی عاشق و معشوق یک حس مشترک نسبت به هم دارند نسبت به سایر انسان‌ها ندارند یک طرفه هم نیست.

.
.
.
.
جهت خواندن ادامه متن روی ادامه مطلب کلیک نمایید...

حس مشترک می‌تواند مفاهیم دیگری هم داشته باشد. از نظر من حس‌های درون پنج حس ظاهری است مثل چشائی، بویائی و... پنج حس پنهان مثل شنیدن بدون گوش و دیدن بدون چشم، بعضی از بزرگان گفته‌اند: پنج حس پنهان می‌تواند قدرت حافظه حس درون باشد مخیله، تخیل کردن، مدرکه یا اسامی دیگر برای حس‌های درون گذاشته‌اند البته به نظر من وقتی دارید تخیل می‌کنید این حس نیست این پنج احساس مشترک است اگر بخواهی تخیل کنی یایید تخیل ببینی یعنی یک چیزی در ذهن خود ببینی وقتی ببینی یعنی داری از حس بینائی استفاده می‌کنی یا داری در تخیل می‌شنوی پس از حس شنوائی استفاده می‌کنید پس ریشه آن می‌خورد به حس‌ها و می‌شود حس مشترک، مثلاً در یک خانواده عزیزی از دست می‌رود در آن خانواده همه حس مشترک دارند و غمناک هستند یا طرفدار یک تیم در استادیوم مثل رئال مادرید یا منچستر دارای حس مشترک هستند مثلاً اگر منچستر ببازد همه حس ماتم می‌گیرند باز می‌شود حس مشترک بنابراین حس چیز مهمی است و اولین نیرویی است که قوه عقل را بکار می‌گیرد.

حس درون منشأ الهی دارد به اعتقاد من حس‌های درون مربوط به انسان می‌شود آن هم انسان‌های قوی حس‌های ظاهر را حیوان هم دارد ولی حس‌های پنهان فقط مخصوص انسان است یعنی وقتی انسان می‌میرد حس‌های انسان فعال می‌شود وقتی می‌خوابی خواب می‌بینی حس‌های پنهان فعال می‌شود این حس‌های درون انسان که منشأ الهی دارد (البته همه موجودات هستی منشأ الهی دارد) این منشأ الهی برمیخورد به قسمت روح، که این ویژگی را خداوند به انسان داد مادر قصه ادموند والیا صحبتش را کردیم گفتیم یک نفس است که خود انسان است یک حس دارد که در نمایشنامه مرتب به مسائل منفی تشویق می‌کند و یک روح داریم که مَلَکی است که به خوبی تشویق می‌کند پس جن به مسائل منفی و روح به مسائل مثبت تشویق می‌کند،در این جنگ و نشست‌وبرخاست گاهی اوقات جن پیروز می‌شود گاهی اوقات روح پیروز می‌شود، اگر روح همیشه پیروز شود ما به نفس مطمئنه می‌رسیم به انسان والا و بالایی می‌رسیم اگر جن پیروز شود ما را به مسائل منفی سوق می‌دهد، حالا گاهی اوقات قدرت جن بیشتر است یعنی القای منفی بیشتر است گاهی اوقات قدرت روح بیشتر است و این به جایی می‌رسد که یک زمانی که این روح اصلاً نمی‌تواند فعالیت بکند و تمام قدرت دست جن است! چون اگر قدرت را روح بگیرد و یک انسان تحت القای روح قرار بگیرد جن از دور خارج می‌شود و اگر در جهت منفی غوطه‌ور بشود روح تضعیف می‌شود.

پس امکان دارد به مرحله‌ای برسیم که بعضی از انسان‌ها فاقد روح باشند که اگر فاقد روح بشوند می‌شوند حیوان که نفس اماره بر او صادق است و خدا نکند انسانی فاقد روح باشد و بارها گفتیم که روح عامل حرکت نیست و آن چیزی که عامل حرکت است نفس است و خداوند در قرآن کریم می‌گوید هنگام مرگ فرشتگان می‌آیند و نفس شما را می‌برند و نفس شما را تحویل می‌گیرند، ما روح شیطانی نداریم ولی نفس شیطانی داریم وقتی خداوند می‌گوید از روح خود در روح انسان دمیدم پس چیزی به عنوان روح شیطانی نداریم حالا چه ربطی به ما دارد ؟

ربطش این است که معتقد بشویم بقا داریم یا نداریم آیا ما هستیم یا نیستم اگر ما به این برسیم که حیات و زندگی ما ادامه دارد یک نوع برداشت داریم و اگر بدانیم حیات ما در کره خاکی است یک برداشت دیگر داریم ما گفتیم حیات با مرگ از بین نمی‌رود و ادامه دارد.

ما در قرآن داریم که کسی در این دنیا کور است در آن دنیا هم کور است البته از نظر بزرگان کور یعنی جاهل آن وقت می‌فهمیم که باید بدی بکنیم یا نکنیم معتاد باشیم یا نباشیم دروغ بگوییم یا نگوییم و... میگویم چهار روز زنده‌ایم خوش باشیم ولی اگر بدانیم در این دنیا معتاد باشیم آن دنیا هم معتاد هستیم و اگر عصبی هستیم آن دنیا هم عصبی هستیم چنانچه این دنیا در غار زندگی کنی آن دنیا هم در غار زندگی می‌کنی، البته در دین اسلام زندگی در انزوا جایز شمارده نمی‌شود،اینکه میگویند فرد مصرف‌کننده فاقد روح است حتماً نباید مصرف‌کننده باشی امکان دارد فرد حتی لب به سیگار نزده باشد مصرف‌کننده نباشد ولی فاقد روح باشد و کاملاً شیطانی باشد و جن کامل شده باشد! و به بدبختی افتاده باشند، وقتی میگوییم سر به آسمان گشودن یعنی از خداوند یاری خواستن، از نیروهای مثبت خداوند یاری خواستن.

سخنان بیداری یعنی وقتی به خاک افتادن صحبت هم که می‌کنند باز صحبت از یأس، ناامیدی، پلیدی و...است همش گریه، شکایت و... ولی طرف سر به آسمان می‌کند و سخنان بیداری می‌گوید.

بعضی از انسان‌ها خوابند یا بی‌هوش هستند سخنان بیداری یعنی میدانی وقتی حرف می‌زنی طرف بیدار است، بعضی‌ها خوابند هر چه به او میگویی باز خوابند، هر کاری می‌کنی خواب است هر چه میگویی بیدار نمی‌شود. یک موقع سخنان بیداری می‌شنوید، یکی محکوم به حبس ابد است و هر چه میگویی بیدار نمی‌شود و می‌گذارند در زندان باشد، ولی یکی حبس ابد است بعد از 5 الی 6 سال سخنان بیداری می‌شنود و مسئولان زندان می‌بینند طرف سخنانش بیدار شده آدمکش بوده، جیب بر بوده و... ولی الآن حرفهائی میزند که دارد بیدار می‌شود آن موقع زمین و آسمان کمکش می‌کنند. وقتی بیدار می‌شوی باید یک نشانه بدهی تا از آن نشانه بفهمند بیداری، همه ما که به سخنان بیداری می‌رسیم کارمان چیست ؟ می‌خواهیم مسیری پیدا کنیم تا به همه کمک کنیم گویی که به تشنگان آب برسانیم، یعنی انسان به جایی می‌رسد که انسان‌های دیگر را هدایت کند و کمک کند، از ظلمت به سمت نور حرکت کند مهم نیست اینکه کمک می‌کنی چه کسی است آیا ارزش کار شما را می‌داند یا نمی‌داند، کسی که در این مسیر قرار می‌گیرد باید مثل خورشید باشد خورشید به پهن می‌تابد به گل هم می‌تابد کارش تابیدن است، برای ما هم نباید اهمیت داشته باشد و باید کمک خودمان را کنیم باید برای نجات انسان‌ها سعی و تلاش کنیم.

خداوند اگر نیروهایش را در جهت اعمال نیک هماهنگ نکند شیاطین پوست انسان را قلفتی می‌کنند، بیچاره‌اش می‌کنند پس نیروها هماهنگ می‌شوند. رودخانه به کار خودش ادامه می‌دهد ولی تخریب ایجاد نمی‌کند ما هر کاری می‌کنیم نیابد تخریب ایجاد کنیم رودخانه هم مسیر خودش را می‌رود.

 فرزندانمان را گرامی بداریم طوری که هم خود بتوانیم و هم آنان، از مجری چیزی بخواهید که بتواند اجرا کند یک چیزی از فرزند نخواهید که نتواند اجرا کند و قولی هم که می‌دهید باید اجرا کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها : درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :