تبلیغات
وبلاگ لژیون امیر حسین متحملیان - خلاصه سی دی قیاس
 
وبلاگ لژیون امیر حسین متحملیان
پنجشنبه 25 تیر 1394 :: نویسنده : یعقوب کریمی

    

·        مسئله مهمی که در سفر دوم با آن مواجه می شویم واگر بخواهیم از سفر دوم عبور کنیم باید با آن روبرو شویم مسئله تسخیر اجتناب ناپذیر و برای اشخاصی که به سفر دوم میرسند اتفاق می افتد تسخیر دقیقا مثل مواد عمل می کند وحسها را میبندد ویا آلوده می کند.

·        در سفر دوم مسئله تسخیر شدن قابل رویت نیست و بهمین دلیل سفر دوم سخت است ولی در سفر اول چیزی که مصرف مکنیم صور آشکار دارد.

·        حالا فکر می کنید چه نیروهایی هست در سفر دوم که باعث توقف می شود؟

·        دقیقا حسهای منفی که در سفراول هست در سفر دوم به شکلهای دیگر خودشون نشان میدهند.

·        ولی مسئله مهم اینست که در سفر دوم یک چیزهایی را باید بشناسیم و آن سنتهای الهی است و سنتهای الهی لا متغیر هستند .

.

جهت خواندن ادامه متن روی ادامه مطلب کلیک نمایید....

·        

و داستانهای قران همان سنتهای الهی است مثلا برای صبر از داستان ایوب پیامبر استفاده کرده در واقع هر کدام از پیامبران نمونه یکی از سنتهای الهی هستند که در جریان و داره اتفاق می افتد هر کدام از پیامبران در یک قسمتی به یک مرتبه بالایی میرسند و آزمایشی برای آنها در نظر می گیرد واین صرفا داستان نبود که برای پیامبران باشد و مخاطب خداوند فقط پیامبران نبودند بالکه مخاطبش ما هستیم که وقتی به توانایی رسیدیم بدانیم ازمایشی هم بعد اون توانایی هست.ومهم این است که وقتی ما این سنتهای الهی رابشناسیم آزمایشهایی که برایما پیش می اید را در سفر دوم بتوانیم از پسش بر آیم.

·        قیاس هم یکی از همین حسهای منفی است.

·        نتیجه قیاس یک احساس نفرت بیزاری نسبت به خود یا خدا ویا شخص مقابل پیدا می کنیم

·        این جور قیاسها بهانه ای است که نفس اماره قدرت بگیرد

·        نفس دنبال یک فرصت می گردد که شرایط مناسب را برای خودش بوجود آورد و شرایط ایدال برای نفس اماره این که شخص کنگره نرود و نفس این قیاسها را انجام میدهد که عقل در پرتگاه قرار گیرد و نفس اطلاعات اشتباه به عقل می دهد و عقل را کیش و مات می کند ودر واقع همینطور الکی چیزی به ذهن انسان نمیرسد بلکه دلیل خاص خودش را دارد و نفس خیلی قشنگ کار خودش را میدوند واین ما هستیم که نمیدونیم چیکار باید بکنیم.در تمام مراحلی انسان توسط نفس بایکوت می شود همش سر دوراهی انتخاب است و یکدفعه اتفاق نمی افتد.

·        باید در انسان اون گیرندگی بالا رود یعنی اون خاصیت که به کمک اون می توانیم مفاهیم را جذب کنیم وگرنه همه دانشی و علم فراوان در عالم هست علتش که ما نمی فهمییم همین گیرندگی پایین است مثلا قران که خیلی چیزها درونش هست ولی ما نمیتوانیم بگیریم و اون چیزی که مهم است همین قدرت جذب است چیزی را ما نمی توانیم حس کنیم مگر این که اون ساختار را در درون خودمان بوجود آید و ما بتوانیم آن موضوع را جذب کنیم.

·        مثلا تو هر زمینی نمی توان پسته کاشت و یا تو هر زمینی نمی توان برنج کاشت انسان هم مثل زمین می باشد اگر می خواهد چیزی را درک کند وبفهمد باید اون بستر را در خود بوجود بیاورد وقتی که اون بستر آماده شد آگاهی مثل همون بذری که در درون اون زمین قرار میگیرد و رشد می کند و اگر شرایط اماده نشود شاید اون بذر درون اون زمین قرار بکیرد ولی جوانه نزند شاید هم جوانه بزند وبه بار نشنید .

·        در زمینه اعتیاد هم همینطور است ما سالها اعتیاد داشتیم ولی زمانی می توانیم درمان شویم که اون بستر در ما بوجود اید ودانه خواسته کاشته شود وتقویت شود ورشد کند و اون موقع وقتی است که می اید به کنگره واون کلامی که مشاور ویا راهنما می گوید را وقتی که شنید در درون رسوخ میکند و حس بوجود می اید واون حس مثل حس امیدواری ودلگرم شدن وسرزندگی است ولی وقتی بستر آماده نباشد مثل یک حاله ای بوجود می اید و سریع محو میشود

·        همه انسانها در چیزهایی که بهشون داده میشود مشترک هستند ولی تفاوتی بوجود می اید اینکه یک انسان نفسش در چه مرتبه ای قرار دارد و یک انسان قدرت تفکرش وعقل وتکامل عقل ودانایی در چه سطحی قرار میگیرد ویا حسش چقدر پالایش پیدا کرده است و یا یک انسان انرژی اون در چه سطحی قرار گرفته است اینها باعث تفاوت بین انسانها میشود وهمه اینها برمیگردد به کلام قران که هیچ چیزی برای انسان نیست مگر آنچه که تلاش می کند.

·        حسادت ما روی دو مبنا حرکت میکند .1- که ما اون شرایط لازم را در خود بوجود نیاورده ایم یعنی ناخالصی درون خود را کنار نگذاشتیم 2- ما هنوز به اون اگاهی نرسیده ایم که اگر کسی چیزی را متوجه میشود بخاطر اینکه اون بهای اون چیز یا کار را پرداخت کرده و اگر انسان این باور را در درون خودش حس کند و پیدا کند.......

·        اون وقت است که مسئله قیاس کردن برایش منتفی می شود و خودش می مونه و ناخالصی های خودش و دیگه گیر به مردم نمیده ونمی خواهد چیزی را ثابت دیگران کند .

·        اصولا قیاس ما بر اساس اطلاعات بسیار غلط ونادرست است چون ما از گذشته خودمان اطلاع نداریم واز گذشته شخص هم اطلاع نداریم و بعد از فرمان خودمان وفرمان شخص هم خبر نداریم ودر نهایت ابتدا و انتها را نمیدانیم وتنها چیزی که میدونیم زمان است.

·        ودر قیاس فقط زمان را در نظر می گیریم .

·        قیاس یکی از ابزارهای اصلی ومفید نفس اماره است برای این که انسان را از مسیر حیات منحرف کند.

·        قیاس هم مراحلی دارد در قیاس وقتی ما رسیدیم به مرحله نقشه کشی اون موقع است که نیروهای اهریمنی و تخریبی وارد عمل میشوند و اونجا هست که نیروهای منفی کمک می کنند وراه را برای شخص باز میکنند.

·        یک مسئله مهم این است که این که ما فکر میکنیم هر موقعه در جهت منفی رفتیم و هر موقعه که خواستیم تغییر جهت دهیم و در جهت مثبت حرکت کنیم فقط کافی است که توبه کنیم و همه چیز خود به خود شروع میشود به درست شدن ......

·        مسئله اصلی همان انرژی است که ما برای رسیدن به خواسته های خودمان انرژی می خواهیم و وقتی این انرژی را از راههای اشتباه بدست آوریم در حین اینکه بدست می اوریم خیلی چیزها را از دست میدهیم و خدامند می گوید اگر شما یک کار نیک انجام دهید من ده برابر اون کار را به شما میدهم و شیطان هم همین جمله را دارد ولی تفاوت تو این است که شیطان اول پاداش را می دهد ولی ده برابر از شما میگیرد .

·        انسان به تنهایی که نیروی خاصی ندارد و اگر بخواهد در اطراف خودش واشخاص تغییری بوجود اورد باید با یک سری نیروها پیوند ببندد و یکسری نیروها تحت فرمانش باشند مثل جن

·        قطبهای منفی برای اینکه بتوانند در یک جای رشد کنند یک شرط اساسی داره واون هم اینکه در اونجا آگاهی رشد نکند و بستر مناسب میشود برای نیروهای منفی

·        مثلا تمام کارهای که ما در کنگره از زیرش در میرویم تمام برای این است که انسان به اون دانایی نرسد و اعتیاد بتواند زندگی خود را ادامه دهد وهمش زیر سر نفس اماره است وفقط هدف نفس اماره که دانایی رشد نکند.

·        انسان در قیاس اول این احساس بهش دست میدهد که عدالت وجود نداره و بعد شروع میکند به بازی وبازی رسیدن به خواسته های نا معقول وبرای رسیدن احتیاج به ابزار دارد که نیروهای منفی ابزار را در اختیارش میگذارند واون به خواسته نامعقول می رسند ونیروهای منفی با کمک اون انسان به خواسته های خودشان میرسند نیروهای منفی همیشه دنبال افرادی هستند که توانایی بالا دارند

نوع مطلب :
برچسب ها : جهانبینی/درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
جمعه 26 تیر 1394 10:19 ق.ظ
خدا قوت یعقوب جان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :